ASR de mist in

Tot  mijn verbazing ontving ik een brief van ASR 

Het betreft hier een klant van een medewerker van een loondienstorganisatie van ASR die producten heeft verkocht waar de klant ontevreden over is.  Als de klant meer informatie wil dan kan hij bellen met …….. juist …. AFAC !! Aangezien ik de klant niet ken ben ik gaan bellen met de klantenservice van ASR. Inderdaad betrof het hier een “”adviseur”" van deVerzekerings Unie ene B van de Well. Deze is blijkbaar niet meer aanspreekbaar dus heeft ASR ons kantoor maar (ongevraagd)  genoemd.

Op mijn opmerking dat ik de klant niet ken en dus graag een dossier gemaild krijg om niet met mijn mond vol tanden te staan als de klant belt, moest er overlegd worden met de afdelingsverantwoordelijke. “”Nee meneer Smits dat kan niet wegens privacy en u bent niet de adviseur, dan moet de klant eerst een verzoek tekenen “” . Nu weet ik dat dat bij ASR eindeloos kan duren en zei ik dat dat niet echt klantgericht is. “”Het is beleid”" . Tja als dat zo is dan is dat maar zo.

DUS: ASR heeft agenten in dienst die een product verkopen waar de klant ontevreden over is, doet dit af met een briefje waar wij (AFAC) als adviseur op staan en laat de klant verder barsten.

 

Ik heb de klant volgende brief verstuurd

Aan:
Geanonimiseerd

Neer, 21 januari 2012

Geachte heer, mevrouw,

U kent mij niet. Ik reageer naar aanleiding van een kopie brief van ASR waar u uw hypotheek heeft geregeld. Ik begrijp hieruit dat u geadviseerd bent door de heer B. van de Well.

Ik ben met ASR gaan bellen wat er aan de hand is. Immers onze naam wordt genoemd. De heer van de Well was in loondienst bij de Verzekerings Unie. Dit was een eigen organisatie van Stad Rotterdam – AMEV , later Fortis. Deze mensen waren niet onafhankelijk maar moesten producten van hun werkgever verkopen.
ASR heeft mijn naam op uw brief vermeld. Verzekerings Unie bestaat niet meer blijkbaar.

Op mijn vraag of ik dan uw gegevens mag hebben om inzicht te hebben mocht u bellen deelde men mij na overleg met een leidinggevende mee dat dat niet mag om privacy redenen.

Ik hecht eraan u mee te delen dat wij volledig onafhankelijk zijn. U vindt ons op www.afac.nl .Deze gang van zaken is ook voor mij niet acceptabel. Ik ga hierover dan ook op onze website publiceren. De correspondentie zal ik geanonimiseerd plaatsen , met mijn commentaar.

Als u behoefte heeft aan een onafhankelijke analyse en hulp bij uw hypotheek dan ben ik daar uiteraard graag toe bereid.

Kunt u een email sturen naar info@afac.nl zodat ik uw e-mailadres heb. Ik hou u dan op de hoogte van de ontwikkelingen tussen AFAC en ASR.

Hoogachtend,

HJ Smits  RFP

Category(s): Algemeen, Maatschappij, Mensen, Verzekering

2 Responses to ASR de mist in

  1. Ook ik heb mijn hypotheek (helaas) bij asr lopen. Heb momenteel een brief ontvangen waar ik even over moet overleggen. Ben jaren geleden door een voormalige adviseur (die toen eruit is gezet door asr om redenen) een hypotheek aangegaan waarna ik jaren later erachter kwam dat ik verkeerd was voorgelicht waardoor ik langer aan hypotheek vastzit dan voorheen was gezegd….. die ik nu dus moet uitzitten. Weet nog niet wat ik verder moet doen nu… mijn huidige adviseur denkt ook niet actief mee hierin en laat het aan mij over. Niet echt adviserend en ondersteunend dus. Ondertussen weet ik ook even niet meer waar ik aan toe ben nu. Wie staat er nog echt klaar voor een klant?

One Response in another blog

  1. [...] mij  vorige post van 21 januari (zie ook hieronder) werd ik op 23 januari gebeld door Marcel Nijsten, accountmanager [...]

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

*

 

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>